Torutööd Saaremaal

 

Põhivead, mida vältida torumehe tellimisel 

Kuna kaasaegseid küttesüsteeme paigaldatakse aina enam, siis torutööd Saaremaal on järjest aktuaalsem teema paljude noorte perede jaoks. Toon välja mõned põhilised vead, mida inimesed kipuvad tegema torumehe tellimisega. 

  1. Ei tellita torumeest. Jah, leidub võimekaid inimesi ning mõned lihtsamad tööd tasub tõesti ise ära teha ning niisama raha tuulde pole mõtet loopida, aga mis puudutab torutöid seoses kütteseadmetega, siis et mitte pärast kahetseda ja kordades rohkem maksta, tasub kutsuda spetsialist, kes jagab asja ning on erinevate probleemidega kokku puutunud. Ning kes samuti on saanud seadmete ametliku koolituse ning teab täpselt, milleks on teatud seadmed võimelised ning näiteks millal tasub mõni varuosa välja vahetada.

    

  2. Võetakse ainult üks pakkumine. Torutööde puhul soovitame võtta alati vähemalt kolm hinnapakkumist. Kui kaks tükki räägivad ühesugust juttu, on hästi. Kui kõik räägivad erinevat juttu, on see alarmeeriv märk ja tasub vaadata üle, kas ikka oled õiget asja küsinud.

    

 • Ei uurita tausta ja teiste klientide rahulolu. Elu on kiire ning tihti minnakse ilusa kodulehe või veenva jutu õnge. Ilusat juttu oskavad kõik rääkida, aga lõpuks töö räägib enda eest ja tasub keskendudagi sellele. Mõtle peas läbi tuttavad, kes on lasknud paigaldada endale soojuspumba või lasknud kütte jaoks torutöid teha. Võta need minutid ning uuri neilt, kuidas nad rahule jäid. Võid niimoodi hoida end pettumusest või siis mõne töölisega olla teatud situatsioonideks valmis.

   

 • Arvatakse, et seadmes on viga. Juhul kui oled näiteks katkisele soojuspumbale kutsunud torutöödele töölise ja ta ei suuda masinat tööle saada ning tööline ütleb, et viga on masinas, siis ei pruugi see alati nii olla. Mõnikord on viga paigalduses või siis töölises, kelle jaoks on vastav seade uus. Ka hea seade ei hakka tööle vale paigalduse või paranduse korral. Tasub veenduda, et antud ettevõte on selle brändi soojuspumpade paigaldamise ja maaletoomisega kokku puutunud ning tunneb neid masinaid.

 

Kuidas hoida enda torusid ja ennetada probleeme? 

 

Vana tõde, aga hea meelde tuletada. Palju raha on võimalik kokku hoida regulaarse hooldamisega. Iga küttesüsteem vajab hooldust, et ei tekiks suuri kahjustusi. 

Kas hooldada ise või kutsuda meistrimees? Juhul kui oled kuldsete kätega ja mõni professionaalne meistrimees on näidanud, kuidas baashooldus käib, siis võid vabalt ise ka hooldada. Ent tavaliselt on hooldus garantiiga seotud. Koverek pakub oma klientidele maaküttesüsteemide puhul 5-aastast garantiid. See on üks argument, miks võtta hooldus ettevõttest. Kui midagi paari nädala pärast hooldust ventikasse lendab, saab kutsuda selle sama ettevõtte ja lasta uuesti korda teha. 

Hoolduse pluss on ka see, et meistrimees näeb ette probleeme, mis täna ei häiri, ent paari kuu pärast võivad ilmneda. Koverekis on meil olnud juhtumeid, kus kutsutakse hooldust tegema, aga küttesüsteem on nii valesti algselt paigaldatud, et kogu katlamaja tuleb ümber ehitada. 

Kui kütteseade on valesti paigaldatud, siis masin töötab end lõhki. Kui on valitud liiga väike masin antud pinna jaoks, siis ta töötab end katki, sest ta peab nii palju töötama. Samuti kui on antud pinna jaoks liiga suur masin, tähendab, et kütteseade peab käima pidevalt sisse-välja ning siis leiab ka masin ruttu enda otsa. 

 

Torutööd Saaremaal

 

 

Koverek ja torutööd Saaremaal 

Torutööd Saaremaal on Koverekile väga südamelähedane teema ja oleme teinud nii suuri kui väikeseid kütte- ja torutöid. Meie projektide hulgas on kõige tavalisemaid  majapidamisi ning nõudlikke eriprojekte. Oleme paigaldanud hakkepuidu ja pelleti katlamaju küll tööstushoonetele, küll eramutele. Viimasel ajal paigaldame üha tihedamini maakütte ja õhk-vesi lahendusi, mis oma säästlikkuse ning loodussõbralikkuse tõttu aina enam populaarsust koguvad. Meie suurematest töödest väärib esiletõstmist Balti karusnaha söödaköök, Prillimäe aurukatlamaja ning Narva veepuhastusjaam.

Koverekil on tõhus koostöö kogenud inseneride, projekteerijate, edasimüüjate ning maaletoojatega. Ainult nii saame tagada oma peamise lubaduse: küttemaailmas tähendab kvaliteet midagi enamat kui “käib kah”. Kui see lubadus isuäratavana tundub, siis helistage telefonil +372 5055318 ning vaatame ühiselt Teie vajadused üle. Peaasi, et toas soe oleks! 

Meie tehtud, hästi tehtud

Tere, olen Mait Vahtra, Koverek OÜ asutaja. Võta julgelt ühendust ja täida ära allolev kontaktivorm või helista mulle +372 505 5318

Hinnapäring

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.