koverek

Soojuspumbad Saaremaal

 

Soojuspumbad Saaremaal on kogumas populaarsust 

 

Soojuspumbad jagunevad: 

  • Maasoojuspumbad. Maasoojuspump on kütteseade, mis tarvitab maapinda salvestunud päikeseenergiat.
  • Õhk-vesi soojuspumbad. Õhk-vesi soojuspump võtab soojusenergia välisõhust ja annab selle maja vesiküttesüsteemile (põranda- või radiaatorküte) ning toodab ka sooja tarbevett.

 

Maasoojuspump – keerulisem paigaldada, aga säästlikum

Maasoojuspumpa saab kasutada nii tubade kütmiseks, nende jahutamiseks kui selleks, et toota sooja vett. Maasoojuspumba paigaldamine võtab kauem aega ja on keerulisem kui teiste soojuspumpade puhul, ent maaküte on tõhusam ja püsivam kui õhk-vesi soojuspump. Õhk-vesi soojuspump suudab funktsioneerida teatava välistemperatuuri juures (mis on kuni -25°C), aga maasoojuspump ei sõltu välistemperatuurist.

Maasoojuspump võtab soojusenergia maa seest, kus temperatuur on aastaringselt vähem kõikuv. Samuti on maasoojuspump säästvam lahendus, millega saab säästa kuni 80% oma kodu küttekuludelt.

 

Õhk-vesi soojuspump – kergem paigaldada ja sobivam väiksemale hoonele

Õhk-vesi soojuspumpa on kergem paigaldada kui maasoojuspumpa. Kui hinnast rääkida, siis võrreldes maasoojuspumbaga on suurusjärk üpris samasse auku. Maasoojuspumba paigaldus küll on mahukam töö, kuid agregaat on võrreldes õhk-vesi soojuspumbaga soodsam.

Õhk-vesi soojuspump võtab soojusenergia välisõhust ja annab selle maja vesiküttesüsteemile, tootes ka majapidamisse sooja vett. Õhk-vesi soojuspumbad on mõeldud eeskätt väiksematele majadele ja abihoonetele.

Õhk-vesi soojuspumba paigaldamisel tuleb arvestada ruumi ehitusega, et soojuspumbast tulev õhk pääseks hõlpsalt kõigisse ruumidesse.

Üks argument õhk-vesi soojuspumba kasuks: see on üks kõige keskkonnasõbralikum kütteseade.

Just eelmainitud põhjustel on soojuspumbad Saaremaal kogumas aina enam populaarsust. 

Soojuspumbad Saaremaal

 

Maasoojuspumba ja õhk-vesi soojuspumba efektiivsus 

Soojuspumba efektiivsust reguleerib „soojusallika” temperatuur, antud juhul kas õhk või maapind. Mida külmem on allikas, seda rohkem peab soojuspump töötama ja seda rohkem energiat ta tarbib. Seega kui võrrelda maa- või õhksoojuspumpasid efektiivsuse osas, siis peame arvestama, kus maja asub ja milline on aastaaeg.

Õhksoojuspumbad töötavad õhutemperatuuriga, mis kõigub suurema osa aastast -5°C kuni 25°C. Muidugi on päevi, mil võib palju külmemaks minna, kuid Eestis katab see temperatuurivahemik vähemalt 95% aastapäevadest.

Maasoojuspumbad ammutavad soojust pinnasest, kus temperatuur ei tõuse nii kõrgele, kuid ei lange ka alla külmumispunkti. Enamasti püsib mulla temperatuur aastaringselt üle 5°C.

See tähendab, et aasta jooksul on mõnikord aeg, mil õhk-vesi soojuspump on tõhusam kui maasoojuspump, kuid kui läheb tõeliselt külmaks, on maasoojuspump tõhusam kui õhk-vesi soojuspump.

 

Miks võtta soojuspump Saaremaal Koverekist? 

Koverek paigaldab Saaremaal efektiivseid küttesüsteeme, mis talvel soojendavad ja palaval suvel jahutavad. Ettevõttena areneme kiirelt ja pakume klientidele viimase aja tipptehnoloogilisi küttesüsteeme.

Ehitame küttesüsteeme, renoveerime, hooldame ja konsulteerime. Meie töö on kiire ja korralik. Saate kiirelt sooja/jaheda toa, kus küttesüsteem püsib aastaid. 

Iga klient on eriline ja anname parima, et soovidele vastu tulla ning luua unikaalne lahendus, mis sobib soovide ja võimalustega. Küsi Koverekist pakkumist klikkides siia.

Kontakt

Aadress

Pargi 16, Kuressaare, 93810, Saaremaa

E-post

info@koverek.ee

Telefon

+372 505 5318

Jälgige meie tegevusi